SZKOLNY FESTYN „ŻYJ ZDROWO I BEZPIECZNIE”

W dniu 18 czerwca 2018r. zorganizowaliśmy przy naszej szkole festyn zdrowia i bezpieczeństwa. Zdrowie i bezpieczeństwo – to obszary życia istotne zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Każdy z nas jest odpowiedzialny nie tylko za własne zdrowie i bezpieczeństwo, ale także innych. Czas wakacji sprzyja ciekawym działaniom i inicjatywom, spędzaniem czasu z bliskimi i przyjaciółmi. Konieczne jest, abyśmy w tym czasie pamiętali o zdrowiu i bezpieczeństwie, tak by móc spędzać wolny czas z poczuciem prawdziwego zadowolenia i satysfakcji. Zapraszamy do czerpania inspiracji z działań, które podjęliśmy w ramach festynu.
Atrakcji było co nie miara. Uczniowie brali udział w następujących aktywnościach:

 • Strzelanie z łuku
 • Tor przeszkód
 • Ćwiczenia pierwszej pomocy
 • Duże bańki mydlane
 • Zdrowe owocowe przekąski i koktajle
 • Malowanie twarzy
 • Gry sportowe
 • Gry integracyjne: skoki przez sznura, chusta Klanzy
 • Prezentacja psa policyjnego
 • Fontanna wodna

W wyznaczonych miejscach przy stoiskach zdrowia i bezpieczeństwa można było zasięgnąć porady:

 • Pracowników Straży Miejskiej
 • Pracowników Straży Pożarnej
 • Funkcjonariuszy Policji
 • Ratowników Medycznych

Klasy wraz z opiekunami zaangażowali się w organizację festynu:

 • Klasa wojskowa
 • Klasa policyjna
 • Klasa pożarnicza
 • Klasa medyczna
 • Klasa ogólno-piłkarska
 • Technik technologii żywienia

Zostały zaprezentowane plakaty, przygotowane przez uczniów na temat: BEZPIECZNYCH WAKACJI. Ponadto Dyrektor szkoły Pani Agata Jarymowicz ogłosiła wyniki konkursu: „Stop cyberprzemocy”. Czas na festynie upłynął bardzo szybko – uczestnicy i opiekunowie oprócz dobrej zabawy wynieśli ze sobą refleksję i konkretne porady dotyczące bezpieczeństwa i zdrowia.

Dziękujemy za wspólną zabawę i zaangażowanie!
Pracownicy Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach

powrót