Szkolenia klas mundurowych

Uczniowie klas o profilu wojskowym szkolą się bardzo intensywnie. Najważniejsza jest dyscyplina, regulaminy i zaangażowanie. Tu nie ma miejsca na „mięczaków”. Szkolimy się zarówno w strzelaniu, taktyce, łączności, medycynie ale także jako saperzy, snajperzy i logistycy.
Dzięki współpracy z 12 Brygadą Zmechanizowaną w Szczecinie mamy szkolenia pod okiem żołnierzy zawodowych, którzy uczą nas pracy na radiostacjach, ubierania  FOO czyli Filtracyjną Odzież Ochronną (zajęcia chemiczne), a także z budowy min. Strzelmy z różnego rodzaju broni: UKM, Beryl to dla nas codzienność.
Bardzo cennym szkoleniem jest szkolenie Survival-u
Wiemy jak filtrować wodę i pić ją nawet z kałuży, jak przygotować jedzenie np. ze świerszczy czy karaczanów. Wiemy jak budować szałasy i ziemianki. Jesteśmy przygotowywani do służby w Wojsku Polskim… i tak pewnie się stanie.

powrót