Szkoła w uczniowskim obiektywie

to tytuł wystawy, na której zostały zaprezentowane prace wykonane na zajęciach techniki z p.Małgorzatą Startek.

Uczniowie klas drugich gimnazjum, w ramach cyklu zajęć o fotografowaniu, mieli za zadanie zrobić zdjęcie naszej szkoły. Wszystkie zdjęcia wykonane zostały w czasie jednej lekcji, w tych samych warunkach. Spojrzenie przez obiektyw na ten sam obiekt może być jednak bardzo różne, co prezentują zaprezentowane na wystawie zdjęcia. Czy to na pewno nasza szkoła?

Ale dobre zdjęcie wymaga wspaniałej oprawy. Stąd pomysł, aby własnoręcznie wykonać ramki do zdjęć. Uczniowie na kolejnych zajęciach technicznych wykonywali proste ramki do zdjęć, ale ozdobili je elementami wykonanymi techniką qullingu. I teraz piękne ramki konkurują z ciekawymi zdjęciami.

Jaki jest tego efekt, każdy może ocenić sam. Wystawę można oglądać na korytarzu, na I piętrze.

 

Małgorzata Startek

powrót