Święto naszych Hotelarzy

Zgodnie z tradycją naszej szkoły  odbyły się coroczne obchody Dnia Hotelarza , w których wzięli udział uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich Technikum Hotelarskiego i nauczyciele przedmiotów zawodowych. 16 kwietnia o  godz. 9.00 uczniowie ubrani na galowo, przychodzili do recepcji w pracowni hotelarskiej i podpisywali listę obecności. Następnie przeszli wszyscy na uroczyste otwarcie obchodów Dnia Hotelarza. Następnie rozpoczął się turniej z różnymi konkurencjami. Rywalizowały między sobą drużyny poszczególnych klas: ubieranie na czas i elegancję pościeli, nalewanie do szklanek wody i przenoszenie na tacy bez wylania , napisanie tekstu piosenki do znanej melodii na temat hotelarstwa, test z wiedzy hotelarskiej  i wiele innych.

Zaproszeni goście z branży hotelarskiej- pracownik hotelu „Dobosz” w Policach- recepcjonistka oraz kosmetyczka z Salonu Odnowy Kosmetycznej Ciała i Ducha „PRESTIGE” opowiadali o swojej pracy i odpowiadali na pytania uczniów.

Po „słodkiej” przerwie  na zjedzenie tortu uczniowie oprowadzali uczniów z  naszego gimnazjum  i gimnazjów polickich po pracowni hotelarskiej. Opowiadali o zajęciach szkolnych, praktykach zawodowych i dzielili się swoimi spostrzeżeniami z potencjalnymi kandydatami do Technikum Hotelarstwa w naszej szkole. W hallu recepcyjnym pracowni hotelarskiej, uczniowie przedstawili prezentację pracy poszczególnych działów w hotelu.

Na uroczystości była obecna lokalna telewizja kablowa. Oto relacja lokalnej telewizji.

 

 

Czas szybko nam minął i już myśleliśmy co będzie za rok…

powrót