Świąteczny Dzień Sportu

Świąteczne granie i jazda na łyżwach.

 

W dniu 16 grudnia 2015r. odbyło się kolejne polsko - niemieckie spotkanie w ramach obchodów dwudziestolecia współpracy naszej szkoły z DPG w Löcknitz pod nazwą "Świąteczny Dzień Sportu". W spotkaniu wzięli udział polscy i niemieccy uczniowie z drugich klas gimnazjalnych. Uroczystego przywitania i otwarcia imprezy dokonała Justyna Walichiewicz – Jasina, wicedyrektor szkoły.

Projekt rozpoczął się w hali widowiskowo – sportowej Zespołu Szkół im.I.Łukasiewicza w Policach, gdzie odbyły się zawody sportowe w grach zespołowych: koszykówka, siatkówka i mini piłka nożna. W zawodach utworzono losowo wybrane drużyny polsko – niemieckie i rozegrano w poszczególnych dyscyplinach turnieje w systemie ,,każdy z każdym’’. Rozgrywki odbyły się w miłej i przyjaznej atmosferze, a zawodnicy dali z siebie wszystko. 

Po grach zespołowych rozdano wszystkim uczestnikom koszulki upamiętniające dwudziestolecie współpracy zaprzyjaźnionych szkół, a szkoły otrzymały pamiątkowy dyplom.

Na zakończenie dzięki sprzyjającej pogodzie organizatorzy przygotowali dla uczestników spotkania, rekreacyjną jazdę na łyżwach.

W spotkaniu wzięło udział 70 osób.  

Do pomocy sędziowskiej zaangażowani zostali uczniowie z klas sportowych „Białej Szkoły”.

Za organizację imprezy z ramienia gospodarza Zespołu Szkół im.I.Łuaksiewicza w Policach odpowiedzialni byli Janis Wakatinakis oraz Sławomir Korzeniowski, nauczyciele w-f.

powrót