Świat trucizn w Białej

Świat trucizn to jednak nie tylko pałace i dwory. Najbliższe otoczenie, wbrew pozorom, nie jest wolne od niebezpiecznych, szkodliwych dla zdrowia, a nawet życia substancji. Rośliny i zwierzęta, grzyby i żywność – oto lista współczesnych trucicieli, którą można rozwijać w nieskończoność.

O tym jak wiele trucizn skrywa świat, w którym żyjemy przekonali się uczniowie Zespołu Szkół, którzy 22- go maja 2014 r. w sali konferencyjnej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policachwzięli udział w wykładzie, który wygłosiła dr inż. Agatą  Markowska -Szczupak z Zakładu Biotechnologii, Instytutu Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii  Środowiska,  ZUTSzczecin. 

Dziękuję Pani Agacie oraz wszystkim uczniom za udział.

 

Kolejne spotkanie we wrześniu

 

Nauczycielka chemii

Sylwia Balcer

powrót