Sukcesy sportowe Patryka Karlińskiego

Z przyjemnością informujemy o sportowych sukcesach Patryka Karlińskiego, który jest uczniem klasy trzeciej naszego liceum.
Patryk jest zawodnikiem IUKP "Wodnik" Police i KSI "Start" Szczecin.
Ten sezon sportowy był dla niego bardzo udany.
Na Letnich Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu, które odbyły się pod koniec czerwca w Szczecinie Patryk Karliński zdobył pięć złotych medali i "okrasił" je pięcioma rekordami Polski.
Patryk wraz z reprezentacją Polski wystartował w połowie sierpnia w holenderskim Eindhoven na Mistrzostwach Europy Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu. Wywalczył tam brązowy medal na 400 m stylem dowolnym, oraz był piąty na 100 m stylem dowolnym.
Obecnie Patryk przygotowuje się do Mistrzostw Świata które odbędą się w Glasgow w połowie lipca 2015r.
Patryk Karliński jest kandydatem do startu IO w RIO DEJANIRO w 2016r. gdzie celem jest wywalczenie olimpijskiego medalu.
Trenerem sportowym Patryka jest Grzegorz Musztafaga

powrót