Sukces w konkursie wiedzy o samorządzie i gminie Police

15 maja 2014 roku w Gimnazjum nr 3 w Policach odbył się IV Międzyszkolny konkurs o Samorządzie i gminie Police. W rywalizacji brały udział drużyny reprezentujące szkoły z terenu gminy  Police: G1,G2,G3,G4,G6 i Gimnazjum w Trzebieży. Z okazji 10-lecie wejścia Polski do Unii Europejskiej konkurs został wzbogacony o pytania o tematyce unijnej. Każda grupa miała do rozwiązania 12 zadań. Rozgrywki umilała muzyka oraz występy artystyczne. Naszą reprezentantką w tej części konkursu była uczennica klasy II GB Alicja Bany, której występ bardzo się spodobał licznie zgromadzonej publiczności.

Rywalizacja konkursowa była naprawdę zacięta. Drużyny musiały rozpoznać między innymi: hymn Unii Europejskiej oraz miejsca na terenie gminy gdzie wybudowane zostały nowe orliki sportowe. Pytania dotyczyły  również wiedzy  uczniów o zabudowie dawnych Polic, w tym  pozostałości kościoła neogotyckiego w starej części miasta. W trakcie rozwiązywania jednego z kolejnych pytań trzeba było oznaczyć na starej mapie podane miejsca. Należało również przedstawić przykłady korzyści dla Policzan, które wyniknęły ze wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Po blisko dwugodzinnych zmaganiach ogłoszono wyniki i wręczono nagrody.

Drużyna uczniów reprezentujących naszą szkołę w składzie: Wiktoria Arbaros i Bartosz Kwinta z klasy 3GN oraz Kinga Bąk i Maksymilian Włodarski z klasy 2GN zajęła ex aequo I miejsce z drużyną reprezentującą Gimnazjum Nr 3.  

Gratulujemy!

 

Kinga Bąk

powrót