Sukces uczniów naszego gimnazjum w etapie wojewódzkim Konkursu Języka Niemieckiego województwa zachodniopomorskiego!

Serdecznie gratulujemy naszym gimnazjalistom, którzy 11.02.2015r. wzięli udział w finale Konkursu Języka Niemieckiego i godnie reprezentowali naszą szkołę. Wyniki konkursu ukazały się 25.02. 2015r. na stronie Kuratorium w Szczecinie: www.kuratorium.szczecin.pl

 

Marcel Duda, Aleksandra Kubicka oraz Marta Kobus uzyskali zaszczytny tytuł laureata a Zuzanna Kobus, tytuł finalistki.

 

Na 81 uczestników finału zajęli odpowiednio drugie, ósme, dwudzieste pierwsze i dwudzieste dziewiąte miejsce.

Test, na który mieli 120 minut czasu, zawierał zadania zamknięte i otwarte, m.in. zadania na rozumienie tekstu czytanego, dopasowywanie reakcji językowych do podanych sytuacji, zadania na rozpoznawanie i zastosowanie właściwych środków leksykalno-gramatycznych, sprawdzenie wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego oraz sformułowanie własnej wypowiedzi pisemnej (maila do znajomych).

 

Nasi laureaci oprócz ogromnej satysfakcji z uzyskanych wyników mają prawo do zwolnienia z trzeciej części egzaminu gimnazjalnego z języka niemieckiego.

 

Życzymy dalszych sukcesów!

Gratulujemy!!    

                                                  

Grażyna Paluch

Nauczyciel Języka Niemieckiego

powrót