Sukces naszych uczniów... w udzielaniu pierwszej pomocy

Miło nam poinformować, że w dniu 10 kwietnia uczniowie z 3 klasy medycznej uzyskali III miejsce w  XXII Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie.
W mistrzostwach brało udział 7 zespołów ratowniczych, które zmagały się z wypadkami na 7 stacjach między innymi: wybuch gazu, zderzenie samochodów osobowych z rowerzystą, próba samobójcza, resuscytacja, strzelanina.
Do sukcesu naszej szkoły przyczynili się: Kasper Szydłowski jako kapitan drużyny, Magda Aksamit, Dorota Skowrońska, Joanna Matyjaszczyk i Adam Wiejkuć. Warto tu podziękować naszemu absolwentowi Wojtkowi Skotnickiemu za tak dobre przygotowanie uczniów.
Celem Mistrzostw jest podniesienie i sprawdzenie poziomu umiejętności udzielania pierwszej pomocy przez młodzież szkolną, a także propagowanie ujednoliconych doktryn udzielania pierwszej pomocy zgodnych z zasadami Unii Europejskiej.

Nasi uczniowie zdali ten egzamin na piątkę, a my czujemy się bezpieczni – gratulujemy sukcesu!
 

Anna Golla

powrót