Sukces naszych hotelarek

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Noblistów Polskich w Słupsku organizował już po raz dziewiąty dla uczniów szkół województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, kształcących w zawodzie technik hotelarstwa, konkurs „Mistrz Wiedzy Hotelarskiej”, który odbył się 15-16 marca 2016 r. w kompleksie hotelowym Dolina Charlotty Resort & SPA.

Konkurs miał na celu pobudzanie ambicji i doskonalenie umiejętności zawodowych przyszłych hotelarzy, stworzenie możliwości właściwego współzawodnictwa między szkołami i uczniami, wymianę doświadczeń i nawiązanie współpracy między szkołami kształcącymi w zawodzie technik hotelarstwa.

Choć byliśmy po raz pierwszy to nasze hotelarki Karolina Kamińska i Karolina Janiszewska z klasy 3 THŻ zaprezentowały się wspaniałe i otrzymały od jury wyróżnienie za swoja postawę.

W konkursie należało wykazać się nie tylko wiedzą z dziedziny hotelarstwa, ale także dokonać autoprezentacji. Sprawdzono umiejętności z zakresu obsługi konsumenta w restauracji i obsługi gościa w recepcji, zachowania się w zaistniałej sytuacji. W role gości wcielili się uczniowie słupskiej szkoły.

Była także okazja do zapoznania się z infrastrukturą i atrakcjami hotelu oraz w rzeczywistości poznać zasady stosowania procedur, których uczniowie uczą się w szkole hotelarskiej.

GALERIA

 

Opiekun-Beata Andruch

powrót