Study tour naszych hotelarzy i żywieniowców
Study tour naszych hotelarzy i żywieniowców

Study tour to wyjazdy adresowane do pracowników branży turystycznej, których celem jest połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli wypoczynku z poznawaniem infrastruktury i atrakcji danego miejsca. Podczas study tour jego uczestnicy zwiedzają hotele, biorą udział w wycieczkach fakultatywnych i różnych atrakcjach dodatkowych.

We wrześniu klasy  2 i 3 technikum hotelarskiego i technikum żywienia i usług gastronomicznych pojechali na kilkudniową wycieczkę do Świnoujścia zapoznać się z bazą noclegową i zakresem usług świadczonych wypoczywającym gościom. Pierwszym hotelem był Hampton by Hilton.

Hotel znajduje się zaledwie kilka minut drogi od promenady nadmorskiej i najpiękniejszej plaży nad Morzem Bałtyckim. Tej  wysokiej klasy hotele znajdują się w niezwykłych miejscach łączących w sobie stare i nowe. Mieliśmy okazję dowiedzieć się o standardach usług obowiązujących w nich oraz systemem zarządzania.

Kolejnym obiektem na naszym szlaku był Hotel INTERFERIE Medical SPA. To nowoczesny, czterogwiazdkowy, komfortowy, wielofunkcyjny hotel, znajdujący się w uzdrowiskowej części miasta, Kompleks jest połączeniem luksusowych pokoi, centrum SPA i wellness oraz profesjonalnego zaplecza konferencyjnego. Mieliśmy okazję obejrzeć nowoczesną strefę odnowy biologicznej z wielofunkcyjnym basenem, trzema salami sportowymi do  indywidualnych zajęć z trenerem. Przestronne i gustownie urządzone pokoje, w stonowanej, pastelowej kolorystyce, zostały wyposażone w suszarkę, TV , telefon, mini-bar oraz dostęp do sieci internetowej

Będąc w Świnoujściu nie można pominąć atrakcji turystycznych.Byliśmy w Twierdzy Świnoujście (Fort Anioła), przy znaku nawigacyjnym umieszczonym na brzegu noszącym nietypową nazwę stawy Młyny (w kształcie wiatraka), w porcie i na przystani jachtowej. Wspomnieć należy także spotkania integracyjne międzyklasowe w schronisku i na plaży.

 

Tekst - Beata Andruch- wychowawczyni klasy 3THŻ

Zdjęcia - Joanna Draczyńska , wychowawczyni  klasy 2THŻ

powrót