Srebrne siatkarki z Zespołu Szkół w Policach
Srebrne siatkarki z Zespołu Szkół w Policach

Reprezentacja Zespołu Szkół w Policach wywalczyła drugie miejsce w ogólnopolskiej licealiadzie w Wieliczce. Oprócz srebrnego medalu zawodniczki trenera Jerzego Taczały zgarnęły trzy statuetki dla najlepszych siatkarek turnieju.

Przebywające od 31 maja do 2 czerwca w Wieliczce siatkarki Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police, należącej do Zespołu Szkół w Policach, walczyły przeciw dwunastu zespołom z całej Polski o tytuł najlepszej licealnej drużyny. Spotkania rozgrywane były do dwóch wygranych setów.

W piątek i sobotę polickie siatkarki rywalizowały w spotkaniach grupowych. Pierwszego dnia SMSki wygrały po 2:0 z zespołem z Łodzi, Ostrowca Świętokrzyskiego i Warszawy. Uczennice Zespołu Szkół grały także przeciw drużynie z Bydgoszczy. Dobrze przygotowane do tego spotkania policzanki od samego początku narzuciły swoje tempo gry i zasłużenie wygrały pierwszą partię 25:17. W drugim secie lepsze były bydgoszczanki, które wygrały 25:16.

Drugiego dnia siatkarki Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police grały dwa spotkania grupowe. W pierwszym pokonały silny zespół z Rzeszowa 2:0 (25:12, 25:23).

- W tym spotkaniu graliśmy konsekwentnie od samego początku. Odrzucaliśmy przeciwnika od siatki, graliśmy dobrze blokiem. Gra Rzeszowa była uproszczona. Wygraliśmy zasłużenie - powiedział po spotkaniu trener Jerzy Taczała.

Spotkanie z Nowym Sączem było tylko formalnością. Skuteczne SMSki wygrały 2:0 i zajęły pierwsze miejsce w grupie z dorobkiem 11 punktów.

Półfinałowy mecz policzanki rozegrały przeciw zespołowi ze Świdnicy. Silne ataki drużyny z Polic siały popłoch w obozie rywala. Efektem konsekwentnej gry była zasłużona wygrana 2:0 i oczekiwanie na mecz finałowy z zespołem z Rzeszowa, z którym policzanki wygrały w grupie 2:0.

Spotkanie finałowe było ósmym meczem rozgrywanym przez policzanki w ciągu trzech dni. Widać było zmęczenie, czego efektem była wyrównana gra przez całe spotkanie. Pierwszą partię wygrały SMSki 25:23, w drugiej lepsze były rzeszowianki, które wygrały 25:22. W tie-break'u toczyła się walka punkt za punkt. Ostatecznie wygrał zespół z Rzeszowa 17:15, a SMSki zajęły drugie miejsce w ogólnopolskiej licealiadzie.

- W tym spotkaniu nie byliśmy w stanie narzucić własnego stylu gry. Brakowało nam regularnego przyjęcia i gry z pierwszego tempa. Nie zagraliśmy tak samo zagrywką jak w spotkaniu grupowym. Wygrał zespół, który miał więcej szczęścia. - mówił po spotkaniu trener policzanek Jerzy Taczała.

Srebrny medal na ogólnopolskiej licealiadzie to duży sukces polickiej szkoły. Po raz kolejny zaangażowanie na treningach przyniosło wymierny efekt. Zawodniczki SMSu Police wywalczyły także trzy indywidualne nagrody. Najlepszą libero turnieju została Martynika Robel, najlepszą zagrywającą Manuela Jakóbiak, a najlepszą rozgrywającą Joanna Wojtanek.

To był bardzo dobry turniej w naszym wykonaniu. Wprawdzie w ostatnim meczu nie pokazałyśmy wszystkiego na co nas stać, ale drugie miejsce i srebrny medal to duże osiągnięcie. Jestem z nas dumna - powiedziała kapitan drużyny Joanna Wojtanek.

Jestem zadowolony z postawy moich zawodniczek. Sukces ten pokazał, że nasza praca idzie w dobrym kierunku. Wartym podkreślenia jest fakt, ze trzon zespołu tworzą uczennice drugiej klasy liceum. To dobrze rokuje na przyszłość - powiedział trener Jerzy Taczała.

SMS Police: Joanna Wojtanek, Marcelina Wiązowska, Katarzyna Głuchowska, Ewelina Karsztun, Marta Ziółkowska, Manuela Jakóbiak, Joanna Bartkiewicz, Nikola Madej, Emilia Oktaba, Katarzyna Pyzdrowska, Martynika Robel (l), Aleksandra Elko (l).

trenerzy: Jerzy Taczała, Maria Liktoras
fizjoterapeuta: Marcin Frąckowiak

powrót