Sprawozdanie ze Szkolnych Zawodów Sportowych

W dniu 17 listopada 2016r. odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym 2016/2017 Szkolne Zawody Sportowe pod nazwą ,, Turniej Piłki Siatkowej’’, w którym wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Turniej został zorganizowany w hali sportowej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach, a organizatorami imprezy byli nauczyciele wychowania fizycznego. Głównym celem sportowych zmagań była integracja młodzieży poprzez wspólną rywalizację, a także popularyzacja piłki siatkowej. Uczniowie miło zaskoczyli swoją frekwencją, w zawodach uczestniczyło trzynaście zespołów:

1.       3 THŻ

2.       3 LB

3.       1 LE

4.       3 LA

5.       3 LC

6.       2 ZA

7.       3 LE I

8.       3 GA

9.       3 LE II

10.   2 LE

11.   2 LC

12.   2 LD

13.   2 LA

Ogólnie w imprezie wzięło udział 96 zawodników. Po uroczystym rozpoczęciu i losowaniu rozpoczęto rywalizację w fazie eliminacyjnej w trzech grupach, gdzie rozegrano mecze w systemie ,,każdy z każdym’’. Do fazy finałowej awansowały po trzy najlepsze drużyny z poszczególnych grup eliminacyjnych, które rozegrały mecze finałowe również w trzech grupach, rywalizując w systemie ,,każdy z każdym’’ o miejsca 1 – 9. Wszystkie spotkania były rozgrywane na czas, a za sprawne sędziowanie były odpowiedzialne zawodniczki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Tak jak w poprzednich latach, tak i teraz poziom gry we wszystkich spotkaniach, odbywał się na bardzo wysokim poziomie, a zawodnicy wykazywali się dobrymi umiejętnościami technicznymi. Sporą niespodzianką, a zarazem ,,czarnym koniem’’ turnieju okazała się najmłodsza drużyna z klasy 3 GA, która zajęła I miejsce w zawodach.

Klasyfikacja końcowa :

I miejsce – 3 GA

II miejsce – 3 LA

III miejsce – 2 LA

IV miejsce – 3 LE I

V miejsce – 3 LC

VI miejsce – 2 LE

VII miejsce – 3 LB

VIII miejsce – 2 LC

IX miejsce –  2 ZA

X miejsce – 3 THŻ

XI miejsce – 2 LD

XII miejsce – 3 LE II

XIII miejsce – 1 LE

 

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie:

 

1.       Wiktor Jakóbiak – 3 GA

2.       Dawid Wójcik – 3 GB

3.       Jakub Sadowski – 3 GB

4.       Mikołaj Polechoński – 3 GB

5.       Jakub Nowak – 3 GA

6.       Bartosz Kopiński – 3 GA

7.       Kamil Żuchowski – 3 GA

8.       Szymon Wróbel – 3 GB

Organizatorzy serdecznie gratulują i dziękują wszystkim uczestnikom za udział w turnieju oraz zapraszają na kolejne Szkolne Zawody Sportowe pod nazwą ,,Turniej Tenisa Stołowego’’, które odbędą się w dniu 09.12.2016r. ( zapisy przyjmowane będą w pokoju nauczycielskim WF do dnia 07.12.2016r.).

nauczyciele wychowania fizycznego

powrót