SPRAWOZDANIE ZE SZKOLNEGO TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ

W  dniu 14.04.2015r. na hali Zespołu Szkół w Policach odbyła się druga edycja Szkolnego Turnieju Piłki Siatkowej o Mistrzostwo Zespołu Szkół. Uczestniczyło w nim 14 zespołów mieszanych ( dziewczęta i chłopcy, różne grupy wiekowe). Drużyny rywalizowały w trzech grupach systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Mecze rozgrywane były na trzech sektorach jednocześnie. Łącznie w turnieju rozegrano 35 spotkań. Zwycięskie drużyny z grupy rozegrały mecze o najwyższe lokaty (I-III), drużyny zajmujące drugą pozycję w grupie walczyły o miejsca IV – VII. Pozostałe drużyny zagrały o dalsze miejsca.

            W zawodach udział wzięło około 120 zawodników ze wszystkich klas ponadgimnazjalnych. Wyszkolona grupa uczniów pełniła rolę sędziów i sekretarzy zawodów. Turniej przebiegł w miłej, radosnej i sportowej atmosferze. Uczniowie wykazali się znajomością przepisów gry i zasad fair play. Możliwość tworzenia grup mieszanych pozwoliła na pogłębianie wcześniej powstałych i integracje nowo poznanych znajomości.

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy sportowej postawy i dziękujemy za tak liczny udział w turnieju.

KOŃCOWA KLASYFIKACJA:

  1. KLASA 1 LA/LS
  2. KLASA 3 LB
  3. KLASA 2 LC
powrót