SPOTKANIE Z NAUKĄ NA VI EDYCJI MAM PUM

4 grudnia 2014 r. uczniowie klas medycznych /1LB, 2LC i 3LD/ po raz kolejny uczestniczyli w spotkaniu MAM PUM. Tym razem zajęcia odbywały się w Sali Wykładowej im. Jakuba Węgierki na terenie Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 przy Unii Lubelskiej w Szczecinie.

 

Wykłady na temat : „Co siedzi w naszych głowach” w  prowadzili:

  • Prof. dr hab. n. med. Jerzy Samochowiec - psychiatria
  • Prof. dr hab. n. med. Teresa Starzyńska – gastroenterologia

W spotkaniu uczestniczyły również:

  • Martyna Kaczmarek – „Zwykły Bohater” ze Szczecina.Pomysłodawczyni i koordynatorka akcji „Dzień Dla Życia”, której celem jest szerzenie idei dzielenia się sobą z innymi ludźmi. Chodzi o oddawanie krwi, rejestrowanie się do banku szpiku kostnego oraz podpisywanie oświadczeń woli dotyczących oddania organów pośmiertnie. Martyna zainspirowała do działania wielu młodych ludzi, którzy do tej pory oddają krew. Dzięki zaangażowaniu Martyny w 2015 roku akcja „Dzień Dla Życia” odbędzie się w miastach wojewódzkich całej Polski.
  • Monika Jakimczyk - Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie

Aleksandra Szafirska i Anna Golla

powrót