Spotkanie z Damianem Maleszą

30 października br. miało miejsce spotkanie uczniów z absolwentem naszej szkoły zawodowej, uczestnikiem drugiej edycji programu kulinarnego „Hell’s Kitchen”, Damianem Maleszą. W spotkaniu uczestniczyły klasy o profilu żywieniowym: 1., 2., 3. TżiUG oraz 2. ZA, 3. ZA.

Damian opowiadał o swojej drodze zawodowej. Mówił, gdzie warto zdobywać praktykę i pod okiem jakich fachowców.  O tym, jak dostał się do programu, jak wyglądał etap kwalifikacyjny i jaką potrawę musiał przygotować. Opowiadał o zadaniach, które sprawiły mu największą radość i przyjemność.

Wizyta wzbudziła wiele emocji i spotkała się z ogromnym zainteresowaniem  ze strony młodzieży. Uczniowie zadawali Damianowi wiele pytań, między innymi o to, czy miał jakieś problemy w pracy i w programie. Uczulał młodzież,  że zawsze należy wszystkiego próbować i niczemu ślepo nie wierzyć. Damian bardzo zachęcał uczniów do nauki i pracy w zawodzie kucharza, jednak przestrzegał, że jest to ciężka i odpowiedzialna praca, wymagająca poświecenia, pasji oraz szczególnej troski o szeroko pojętą higienę.

Spotkanie zakończyło się sesją fotograficzną z naszym znakomitym absolwentem.

 

Trzymamy mocno kciuki za Damiana i życzymy mu wygrania programu.

 

Kalina Adamowicz

Marta Kowalik

Monika Przychodniak- Loga

powrót