Spotkanie w Galerii Historycznej Polic

W dniu 19 maja 2014 r. młodzież gimnazjalna naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu z panem Janem Maturą – badaczem i znawcą dziejów Polic, nauczycielem, autorem książek o Policach, m.in. „Historia Polic”.

Spotkanie odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach w Galerii Historycznej Polic. Celem spotkania było przybliżenie młodzieży historii swojego miasta. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy opowieści pana Jana Matury przedstawiających historię zarówno średniowieczną, jak również tę bliższą okresu II wojny światowej czy rozwoju Polic w latach 70 –tych i 80 –tych ubiegłego stulecia.

Pan Jan dokonał również prezentacji kilku najciekawszych książek zawierających zdjęcia i informacje o Policach. Ponadto uczniowie obejrzeli interesujące zbiory Galerii, gdzie znajduje się wiele cennych eksponatów. Na zakończenie odbyły się wpisy do księgi pamiątkowej.

 

Grażyna Niedziałkowska-Kocięba

Nina Woźniakowska

powrót