Spotkanie samorządów szkolnych z Löcknitz i Polic

29 kwietnia w Löcknitz odbyło się spotkanie samorządów szkolnych z obu szkół. Spotkanie rozpoczęło się od zabaw integracyjnych, a później w grupach mieszanych (polsko-niemieckich) uczniowie zabrali się do ciężkiej pracy: najpierw próbowano znaleźć najlepszy sposób na planowanie realizacji wydarzenia, a następnie wybrano kilka propozycji wspólnych spotkań. W przerwie od pracy uczniowie bawili się oraz spożywali wspólnie posiłki. Ostatecznie uczniowie wspólnie doszli do wniosku, że wspólne gotowanie, wycieczka, maraton filmowy, zawody sportowe, wymiana radiowęzła oraz comiesięczna integracja są najlepszymi pomysłami na zacieśnienie relacji niemiecko-polskich.

Dziękujemy także opiekunowi samorządu niemieckiego Karin Muller, która zadbała o każdy szczegół spotkania.
Kolejne spotkanie odbędzie się 27 maja kiedy to samorząd z Löcknitz przyjdzie do Polic na Dzień Samorządowca. 

Justyna Wodzik

powrót