Spotkanie pierwszych klas gimnazjum w Loecknitz

Kolejne spotkanie pierwszych klas gimnazjum w Loecknitz odbyło się dnia 19.03.2013 (wtorek). Tym razem to polscy uczniowie zostali zaproszeni na wspólny dzień projektów do Deutsch-Polnisches Gymnasium. W projekcie brało udział około 100 uczniów z obu szkół. Zostali oni podzieleni na 14 grup mieszanych. Część tych grup wyruszyła na spacer po Loecnitz, trzymając w rękach kartki ze specjalnymi zadaniami i pytaniami. Druga część uczniów pozostała w salach i wspólnie pracowali oni nad projektem "Ich in der Gruppe" czyli "Ja w grupie". Zadaniem uczniów było wypisać, jakie role pełnią w rodzinie, w szkole oraz w kręgu przyjaciół. Polscy uczniowie mieli okazję nie tylko poznać bliżej warunki, w jakich uczą się ich rówieśnicy z Niemiec, ale również porozmawiać z nimi, wspólnie pracować nad zadaniami, prezentować scenki sytuacyjne w języku niemieckim.

Na koniec naszego spotkania zostaliśmy zaproszeni na przepyszny poczęstunek przygotowany przez nasze koleżanki i kolegów z Loecknitz.

W drodze powrotnej polscy uczniowie pytali, kiedy znowu będą mogli spotkać się z rówieśnikami.

Klasy biorące udział w projekcie: 1GA i 1GB.

Nauczyciele - opiekunowie w czasie wycieczki: Karolina Bańka-Pociecha i Marlena Wiśniewska-Grygorcewicz.

powrót