Sportowo Mikołajowo

Kolejne sportowe zmagania za nami.

W dniu 10 grudnia 2014 roku 120 uczniów z Zespołu Szkół im.I.Łukasiewicza w Policach oraz partnerskiej szkoły z Locknitz wzięło udział w polsko-niemieckim projekcie Mikołajkowym. Uczniowie kolejno projektowali świąteczne kartki, śpiewali Kolendy, gotowali świąteczne potrawy. W kolejnej części projektu mogli sprawdzić swoje umiejętności na sprawnościowym torze przeszkód. Oczywiście nie obyło się bez niespodzianek. Złośliwość przedmiotów martwych spowodowała, że na początku sportowych zmagań, podczas przygotowań do wspólnej rozgrzewki zgasło światło. Jednak nasi uczniowie wykazali się dużym poczuciem humoru i pomysłowością. Dwie uczennice z II LO, które miały poprowadzić rozgrzewkę przy muzyce, bez wahania kontynuowały ćwiczenia bez muzyki i światła. Dodatkowo uczniowie klasy wojskowej przebrani za mikołajów dołączyli do prowadzących, wspomagając je śpiewem wykonywali ćwiczenia i zachęcali uczestników projektu do wspólnej zabawy.

W początkowej fazie uczniowie także w mroku pokonywali tor przeszkód. Na szczęście w trakcie sportowych zmagań włączono światło i dalsza część rywalizacji odbywała się w pełnym oświetleniu i przy muzyce. Typowo Świąteczne utwory spowodowały, że klimat świąt udzielił się wszystkim zebranym w hali. Uczniowie dopingowali swoich kolegów, mikołaje tańczyli i zachęcali do zabawy. Na zakończenie nauczycielki wychowania fizycznego przebrane za mikołajów zebrały wszystkich na środek hali i wraz z mikołajami – pomocnikami zaprezentowały krótki układ aerobiku zachęcając wszystkich do wspólnego tańca. Każdy z uczestników projektu otrzymał od Świętego Mikołaja słodki upominek i pamiątkowy dyplom.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę. Szczególnie uczniom z klasy wojskowej, którzy spisali się znakomicie w roli pomocników mikołaja. Oddzielne podziękowania dla pani Kamili Kozub za fantastyczną współpracę w przygotowaniu projektu.

 

            Nauczyciele odpowiedzialni za organizację:

                                    Burawa Violetta

                                                    Ławicka Jolanta

                                                    Sarnecka Aneta

                                                 Wakatinakis Janis

                                                      Czyszczoń Jan

powrót