SMS POLICE ROZPOCZYNA OSTATNI ETAP PRZYGOTOWAŃ
Zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police po zgrupowaniu sportowym w Karpaczu przeniosły się do własnych obiektów i po kilku dniach przerwy kontynuują przygotowania do sezonu.

Po powrocie z karpackiego zgrupowania sztab szkoleniowy SMS Police dał wszystkim zawodniczkom 3 dni wolnego na regenerację sił. SMSki do treningów powrócą w środę 2 września i rozpoczną tygodniowy cykl zajęć 
identyczny jak w ubiegłym roku szkolnym.

- To siedem treningów w hali, dwa w siłowni i jeden na pływalni – mówi Mateusz Frąckowiak ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police.

Wzorem lat ubiegłych, licealne drużyny SMSu Police w nowym sezonie siatkarskim wezmą udział w rozgrywkach II i III ligi oraz Szczecińskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. Od tego roku szkolnego w SMS Police 
funkcjonować będą klasy gimnazjalne.

- Sztab szkoleniowy nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji co do występów gimnazjalnej drużyny w rozgrywkach SALPS – dodaje Mateusz Frąckowiak.

Cztery spośród pięciu grup treningowych przygotowania do sezonu będą kontynuować tylko w Policach, podczas codziennych treningów. II-ligowa drużyna natomiast weźmie także udział w ogólnopolskich turniejach 
sprawdzających przedsezonową formę.

- Zespół prowadzony przez trenera Jerzego Taczałę skorzystał z zaproszenia Młodej Gwardii Wrocław i Pałacu Bydgoszcz i weźmie udział w dwóch turniejach siatkarskich, które odbędą się odpowiednio w dniach 
10-12 września i 18-20 września – mówi Mateusz Frąckowiak.

Start rozgrywek II ligi zaplanowano na dzień 26 września br, a SALPS na 5 października. Terminarz rozgrywek III ligi nie jest jeszcze znany.
powrót