SMS Police przygotowywała się do nowego sezonu w Karpaczu

Zgrupowaniem w Karpaczu zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police rozpoczęły okres przygotowawczy do sezonu 2014/2015. SMSki trenowały dwa razy dziennie codziennie, od 18 do 30 sierpnia.

 

Treningi w hali i siłowni lub w górach – tak wyglądał każdy dzień zgrupowania w Karpaczu. SMSki zostały podzielone na trzy grupy treningowe. Uczennice Zespołu Szkół w Policach, trenujące pod wodzą trenerów: Jerzego Taczały, Mateusza Sylli i Leszka Piaseckiego kształtowały swoje umiejętności siatkarskie oraz poprawiały kondycję fizyczną.

 

Odbywające się w hali Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu treningi nie różniły się od tych, które SMSki realizują w Policach. Urozmaiceniem były natomiast górskie zajęcia. Siły biegowe i kilkugodzinne, o dużej intensywności, wycieczki w góry miały na celu poprawę wydolności, kondycji fizycznej i wytrzymałości. Uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police niejednokrotnie pokonywały swoje słabości i udowadniały, że warto podejmować wyzwanie i realizować postawione cele.

 

Mikrocykl treningowy trwał trzy dni. Zawodniczki realizowały w Karpaczu plan przygotowany przez szkoleniowców. Były to niezliczone treningi, kształtowanie umiejętności siatkarskich, praca nad kondycją fizyczną, ale także zapobieganie urazom.

 

Do Polic SMSki wróciły 30 sierpnia. W hali Zespołu Szkół realizują drugi etap przygotowań do nowego sezonu. 

 

Mateusz Frąckowiak

powrót