SMS Police Mistrzem Polski Liceów

Zawodniczki SMSu Police / Zespołu Szkół wywalczyły tytuł Mistrza Polski Szkół Licealnych!

 

Reprezentacja Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police, wchodzącej w skład Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach w dniach 13-14 czerwca rywalizowała w Wieliczce w finale ogólnopolskiej licealiady. SMSki prowadzone przez trenera Jerzego Taczałę pokonały 16 drużyn nie przegrywając żadnego spotkania.

 

Uczennice Zespołu Szkół w spotkaniach grupowych nie miały sobie równych. Pokonały wysoko drużyny Nysy, Starego Sącza i Sandomierza po 2:0. W ćwierćfinale na SMSki czekał już zespół z Mysłowic. Na tym etapie uczennice Zespołu Szkół również pokazały, że szkolenie w Policach jest na najwyższym poziomie. Police pokonały Mysłowice 2:0 (25:15, 25:15) i zapewniły sobie awans do półfinału.

 

W półfinale policzanki mierzyły się z Rzeszowem. Z drużyną tą na ubiegłorocznej licealiadzie, SMS Police uległ w finałowym spotkaniu 1:2 i ostatecznie zajął drugie miejsce. Teraz stało się inaczej. Spotkanie trwało trzy sety, a zwycięzcą okazała się drużyna SMSu Police. W ostatniej odsłonie spotkania zawodniczki trenera Jerzego Taczały prowadziły nawet 9:0!

 

Kolejne, a zarazem ostatnie spotkanie policzanki toczyły przeciw zespołowi z Iławy, która wygrała z zespołem z Jarosławia. Finał stał na bardzo wysokim poziomie. Toczyła się wyrównana gra, a składne i zacięte akcje obu drużyn wzbudzały podziw wśród widzów zasiadających w hali Kampusu Wielickiego. Zespół SMSu Police wygrał pierwszą partię 25:23, w drugiej lepsze były zawodniczki z Iławy (25:20). Ostatni set spotkania to bardzo emocjonująca gra. Drużyna prowadzona przez trenera Jerzego Taczałę kilkukrotnie miała w górze piłkę meczową. Jednak za każdym razem iławianki wyrównywały, a nawet dwukrotnie mogły przechylić szalę na swoją stronę. Ostatecznie SMSki po pełnym emocji spotkaniu wygrały 20:18 i całe spotkanie 2:1. Tym samym wywalczyły tytuł Mistrza Polski Liceów 2014 roku.

 

Trzecie miejsce w turnieju wywalczyła ekipa z Rzeszowa, a czwarte z Jarosławia.

 

Organizatorzy turnieju przyznali także nagrody indywidualne. Wśród wyróżnionych znalazła się Aleksandra Elko jako najlepsza libero i Ewa Bimkiewicz jako MVP.

 

Reprezentacja Zespołu Szkół: Joanna Wojtanek, Joanna Bartkiewicz, Wiktoria Ceglarska, Emilia Oktaba, Manuela Jakóbiak, Aleksandra Elko, Daria Reszka, Ewa Bimkiewicz, Ewelina Karsztun, Julia Borowska, Karina Maksym, Wiktoria Paluszkiewicz, Dominika Tymosiewicz

 

trener: Jerzy Taczała

trener odnowy biologicznej: Marcin Frąckowiak

 

Mateusz Frąckowiak

powrót