SMS Police czwarty w Mistrzostwach Polski szkół ponadgimnazjalnych

W zakończonych finałach Mistrzostw Polski szkół ponadgimnazjalnych zawodniczki SMS Police zajęły czwarte miejsce. Drużyna trenera Jerzego Taczały w meczu o 3. miejsce uległa rzeszowiankom.

 

Po zajęciu pierwszego miejsce w grupie C SMSki rozpoczęły rywalizację w grupie półfinałowej. Mierzyły się z drużynami z Jarosławia, Sulechowa i Bydgoszczy. Pierwsze dwa mecze policzanki wygrały 2:0, w trzecim decydującym o awansie do ścisłego finału uległy 1:2 (18:25, 25:15, 7:15). Oznaczało to, że kolejnego dnia zmierzą się w meczu o 3 miejsce. 

- W tym meczu miałyśmy zagrać z rzeszowiankami. Wprawdzie w Wieliczce byłam po raz pierwszy, ale wiem, że w poprzednich dwóch edycjach graliśmy z Rzeszowem. Dwa lata temu uległyśmy w finale 1:2, a rok temu wygraliśmy w półfinale 2:1. Teraz chciałyśmy powtórzyć wynik. Niestety nie udało się, bo popełniłyśmy zbyt dużo błędów i nie zrealizowałyśmy założeń taktycznych - mówi środkowa SMS Police Aleksandra Berbecka.

Ostatecznie SMSki po przegranej z Rzeszowem zajęły 4 miejsce w turnieju. 

- Po zakończonym meczu wiedziałyśmy, że to nie było maksimum naszych możliwości. Czwarte miejsce nie jest dla nas porażką. Porażką jest to, że nie zaprezentowałyśmy swoich najwyższych umiejętności - dodaje Aleksandra Berbecka.

Zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police jechały do Wieliczki z celem zajęcia miejsca na podium. Niestety w tym roku podium należało do innych drużyn.

- Najgorsza jest jednak świadomość, że do powtórzenia historii sprzed roku zabrakło nam kilku punktów w istotnych momentach zawodów -
 dodaje środkowa drużyny. 

W ścisłym finale Mistrzostw Polski szkół ponadgimnazjalnych drużyna z Wrocławia pokonała 2:0 drużynę z Bydgoszczy. Wyróżniono także najlepsze zawodniczki turnieju. Najlepiej blokującą zawodów została zawodniczka SMS Police Nikola Abramajtys.

 

SMS Police:Ewelina Karsztun, Katarzyna Dziewiątkowska, Ewa Bimkiewicz, Dominika Tymosiewicz, Aleksandra Wachel, Nikola Abramajtys, Aleksandra Berbecka, Wiktoria Ceglarska, Agata Antosiak, Aleksandra Bobkowska, Julita Borowska, Natalia Wojtarowicz, Karina Maksym, Klaudia Świt

powrót