Ślubowanie uczniów klas pierwszych

7- go listopada 2014r. o godzinie 1200 w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach odbyła się uroczystość z okazji obchodów 96-rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych. Wśród zaproszonych gości była Pani Anna Rybakiewicz - Wicestarosta Powiatu Polickiego, Członkowie Komisji Edukacji i Kultury, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach, Dowódca 12 Brygady Zmechanizowanej im. gen. Broni Józefa Hallera w Szczecinie, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach oraz Powiatowej Policji w Policach.

Z okazji Święta Niepodległości uczniowie klas pierwszych, pod kierunkiem Pani Justyny Wodzik i Sylwii Balcer, przygotowali program artystyczny ukazujący historię państwa polskiego. Wszyscyzaproszeni goście, uczniowie oraz nauczyciele w tym dniu nosili przypięte biało-czerwone kokardy, które wcześniej sami zrobili. Podkreśliło to jeszcze bardziej podniosłą symbolikę tego dnia i radość świętowania.

W ten dzień wszyscy pierwszoklasiści złożyli ślubowanie w obecności Dyrektor Agaty Markowicz- Narękiewicz, zaproszonych gości, nauczycieli i rodziców. Ślubowanie złożyła również nowo powstała grupa mundurowa uczniów o kierunku policyjnym. Ponadto odnowiono umowę pomiędzy 12 Brygadą Zmechanizowaną im. gen. broni Józefa Hallera w Szczeciniea Zespołem Szkół w Policach.

Koniec uroczystości uświetnił grupowy występ grupy wojskowej oraz solowy Malwiny Gern. Jednak prawdziwą wisienką na torcie okazał się występ Martyny Świeczkowskiej, uczennicy pierwszej klasy liceum o kierunku siatkarskim, która zachwyciła wszystkich swoim głosem.                                                             

 

Justyna Wodzik i Sylwia Balcer

powrót