Ślubowanie klas pierwszych

10 listopada 2015r. uczniowie klas pierwszych spotkali się na hali widowiskowo-sportowej z dwóch ważnych powodów - obchodów 97. rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz uroczystości Ślubowania.

Spotkanie poprowadziły uczennice klas drugich: Weronika Parisi Kornelia Konik. Swą obecnością zaszczycili nas goście m.in. Starosta Policki – pan Andrzej Bednarek, Wicestarosta Policki – pan Paweł Mirowski, Członek Zarządu Powiatu  - pani Beata Chmielewska, Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury – pani Krystyna Wiśniewska oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z naszą szkołą.

Podczas przemówień pani Dyrektor Agaty Jarymowicz oraz Dyrektor Beaty Chmielewskiej, a także w trakcie scenki o niepodległości przedstawionej przez  uczniów starszych klas, Aleksandra Łuczaka i Damiana Wysokińskiego,  padły piękne słowa. Poczuliśmy się wyjątkowo. Bo to był wyjątkowy dzień. Pamiętaliśmy w nim o naszej Ojczyźnie. Odtąd pamiętać będziemy także o symbolicznym przyjęciu nas do grona uczniów Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

Byliśmy też świadkami ślubowania klasy o profilu wojskowym. Ich postawa, równy szyk, mundury, robiły wrażenie.

Nie obyło się również bez corocznego rozstrzygnięcia szkolnych konkursów. Panie Anna Krypień i Grażyna Niedziałkowska – Kocięba wręczyły dyplomy i nagrody laureatom konkursu o patronie naszej szkoły – Ignacym Łukasiewiczu.

Natomiast w konkursie na Superklasę organizowanym przez Samorząd Szkolny i opiekuna panią Agnieszkę Szewczuk słodkie nagrody klasom 1LB, 1TTC, 1LS, 1LA i 1TŻiUG wręczył Michał  Świder.

Podczas muzycznych występów uczennic gimnazjum i nauczycielki muzyki pani Marty Pietrzak oraz ks. Łukasza i jego przyjaciół można było oderwać się na chwilę od codzienności i z zaciekawieniem odkryć na nowo słowa piosenek: zespołu T.Love i mistrza Marka Grechuty.

Gdy emocje już opadły, uroczystość dobiegła końca, czekało nas jeszcze podpisanie aktów ślubowania i szkolna „sesja zdjęciowa” w wykonaniu pana Przemysława Grzybowskiego.

powrót