ShiroiGakkou!

18 czerwca odbyło się ostatnie spotkanie Klubu Miłośników Kultury Azjatyckiej „ShiroiGakkou” (tłum. „Biała” szkoła), tym razem miało ono miejsce nie w sali 05, jak zawsze, ale przed szkołą w postaci pikniku. Przez ostatni rok co tydzień w środę o 15.30 spotykaliśmy się, aby obejrzeć anime i porozmawiać o nim.
Obejrzeliśmy między innymi: Księżniczka Mononoke, Karas, Zetsuen no Tempest, Rurouni Kenshin, Psycho Pass, Kill la Kill, Gintama, Danganronpa. Poza tym Klub prężnie uczestniczył na przykład w Dniach Otwartych – na pewno pamiętacie ich kawiarenkę stylizowaną na japońską Maid Cafe. W Klubie uczestniczyli maturzyści, licealiści oraz gimnazjaliści, co pokazuje, że posiadanie wspólnych pasji łączy i pozwala się rozwijać (co podkreśliła Laura Krakus z 2 LB).
Ponadto kultura azjatycka jest odtrutką na naszą zachodnią popkulturę, na co wskazuje tegoroczny maturzysta Mikołaj Piotrowski: "Uwielbiam anime i mangę, gdyż prezentują coś zupełnie innego i świeżego od popkultury zachodu, a równocześnie dają wielką różnorodność - każdy znajdzie coś dla siebie." Ostatnie spotkanie upłynęło na grze w Dixit.

Justyna Wodzik
rysunek autorstwa Mikołaja Piotrowskiego

powrót