Rozkosze stołu...

"Rozkosze stołu są doznaniem przemyślanym, zależnym od miejsca, od rzeczy, od osób towarzyszących" –  mawiał Anthelme Brillant-Savarin. Stół gustownie i fantazyjnie udekorowany ma decydujący wpływ na samopoczucie gości. Nasi uczniowie technikum hotelarskiego podczas zajęć praktycznychwykonują czynności związane z fachową i kompleksową obsługą wszelkiego rodzaju przyjęć okolicznościowych. Poznają tajniki obsługiwania gości z wykorzystaniem różnych technik obsługi, nakrywania do stołu  a także serwowania potraw i napojów  na przyjęciach okolicznościowych. Aranżacja i harmonia stołu nierzadko decyduje o powodzeniu przyjęcia. Dbałość o szczegóły, dobór zastawy, szkła, sztućców i elementów dekoracyjnych to wyzwanie w dzisiejszych czasach.  Mając to na uwadze,  nasi hotelarze pod kierunkiem nauczyciela przygotowali szkolną salę  konferencyjną do przyjęcia wigilijnego. Własnoręcznie wykonali dekoracje i stworzyli na stole kompozycję, która dla gości jest estetycznym przeżyciem. Oceńcie sami.

powrót