Ratujmy lasy

Gimnazjaliści z klas drugich postanowili zawalczyć o drzewa. Na zajęciach artystycznych od kilku tygodni, pod opieką p. Justyny Wodzik i p. Marzeny Rafacz, przygotowywali krótki, ale treściwy przekaz w formie happeningu. Z okazji Światowego Dnia Lasu, który obchodzi się 23 marca, uczniowie w dniu 13 marca wchodzili do klas i na tle dźwiękowych odgłosów lasu przedstawiali scenkę bez słów: najpierw wchodziły "drzewa", następnie osoby, które śmieciły oraz drwal. Na koniec widzowie dostawali ulotki z hasłami:

    Póki jesteś młody szanuj lasy i wody.
    Wchodź do lasu jak do domu, nie rób krzywdy nikomu.
    Przyroda jest wieczna, jeżeli bezpieczna.
    Na ochronie środowiska twoje zdrowie zyska!

Artystyczna całość trwała niespełna 3 min, ale tyle wystarczyło, żeby wzbudzić refleksję na temat ochrony środowiska. A o to właśnie chodziło gimnazjalistom.

Marzena Rafacz

powrót