Przedstawienie klasy 1GN

Czerwony Kapturek szuka księcia – Weihnachtsteller

 

17 grudnia 2015 r. w hali sportowej w Loecknitz uczniowie, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście podziwiali tych, którzy prezentowali różne talenty: śpiewali solo (świetny występ Wiktorii  Arbaros) lub w chórze, grali na instrumentach, tańczyli, odgrywali scenki teatralne. Wśród występujących znaleźli się uczniowie z Niemiec i Polski.

Klasa 1GN, ucząca się na co dzień w Niemiecko-Polskim Gimnazjum w Loecknitz wraz ze swoją wychowawczynią, panią Anna Krypień, przygotowała przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek szuka księcia”. Występ stanowił zakończenie projektu, który trwał przez cały semestr i obejmował: tłumaczenie scenariusza na język niemiecki (pomogli rodzice i uczniowie klasy 2LN – dziękujemy J), pogadanki o zagrożeniach płynących z użytkowania Internetu (zagadnienie to wynikało z treści scenariusza), przygotowanie kostiumów, scenografii, podkładu muzycznego (znowu dziękujemy rodzicom J) oraz występ podczas Weihnachtsteller.

Dobre humory towarzyszyły aktorom do ostatnich sekund przed spektaklem… potem przyszła trema… ale tylko na chwilę. Choć nauka scenariusza w języku niemieckim nie była prosta, efekt wynagrodził trud. Widownia śmiała się w odpowiednich momentach, więc chyba nas zrozumiała.

Ciekawych naszego występu zapraszamy na przedstawienie, które odbędzie się prawdopodobnie w czasie Dnia Otwartego w szkole w Policach . Na zachętę dołączamy kilka zdjęć i cytujemy morał sztuki:

Gib Acht, lieber Mann,

Wer dein Chat-Freund

 werden kann!

Anna Krypień

powrót