Projekt Mikołajkowy

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, w ramach wieloletniej współpracy Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach z Deutsch-Polnisches Gymnasium w Loecknitz, w piątek 20 grudnia 2013r., czyli tuż przed świętami, odbyło się kolejne spotkanie pod nazwą „Projekt Mikołajkowy”. W spotkaniu tym wzięło udział 130 uczniów klas I z naszego gimnazjum oraz z gimnazjum w Loecknitz wraz ze swoimi wychowawcami i innymi nauczycielami organizującymi ten projekt.

Uczniowie klas 1GA i 1GB powitali gości przed budynkiem pływalni w Policach o godzinie 9.00, po czym udali się do sali konferencyjnej, gdzie wszyscy zostali zapoznani z programem dnia projektów.

Następnie mogliśmy wspólnie podziwiać piękne przedstawienie – Jasełka przygotowane przez uczniów naszego liceum z pomocą księdza i nauczycieli katechetów.

Kolejnym punktem programu był turniej sportowy, który poprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego. Uczniowie rywalizując ze sobą w takich dyscyplinach jak: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, czy przeciąganie liny, świetnie się bawili.

Po emocjonujących zajęciach sportowych, wszyscy głodni i spragnieni, udali się do stołówki szkolnej, gdzie czekał na nas posiłek ze słodką niespodzianką.

Po posiłku uczniowie zostali podzieleni na cztery mieszane grupy robocze. Każda grupa miała swoje zadanie do wypełnienia w ciągu godziny. I tak: pierwsza grupa – wspólne śpiewanie kolędy „Cicha noc” i „Stille Nacht”, grupa druga zajmowała się tradycjami świątecznymi w Niemczech i w Polsce, trzecia grupa tworzyła wspólnie symbol świąteczny, natomiast grupa czwarta – rozwiązywała krzyżówki z użyciem słownictwa dotyczącego świąt.

Po godzinie wytężonej pracy uczestnicy projektu udali się do sali konferencyjnej, aby tam przedstawić wyniki swoich wysiłków. Widać było ogromne zaangażowanie uczniów w zadania przydzielone im podczas pracy w grupach. W sali unosiła się atmosfera zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, co udzieliło się wszystkim uczniom i nauczycielom.

Na koniec spotkania, z wielkim impetem, do sali konferencyjnej wszedł … Święty Mikołaj, który obdzielił wszystkich „pierwszaczków” pysznymi paczkami z polskimi słodyczami. Była to bardzo udana niespodzianka.

Nasi szanowni goście, pełni wrażeń, i mamy nadzieję, dobrych wspomnień z tego dnia udali się do swoich autokarów i, tak jak nasi gimnazjaliści, rozpoczęli ferie świąteczne.

W przygotowaniu projektu brała udział ogromna ilość pracowników naszej szkoły. Serdecznie Wam za tę pomoc dziękujemy!

 

Marlena Wiśniewska-Grygorcewicz

nauczyciel języka niemieckiego

opiekun Samorządu Uczniowskiego

powrót