Projekt: BEZPIECZNA SZKOŁA

Zakończyły się działania w ramach projektu: "Bezpieczna szkoła". W tym roku szkolnym skupiliśmy się na 2 obszarach bezpieczeństwa: zdrowie fizyczne i psychiczne wykorzystując różnorodne programy edukacyjno-profilaktyczne. Co się działo?
- "Dzień rzucania palenia": uczniowie z klasy wojskowej włączyli się w akcję tworząc hasło profilaktyczne przed szkołą oraz rozdając ulotki profilaktyczne mieszkańcom Polic.
- "Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach" program pod patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, w którym razem z uczniami
kl. VII zastanawialiśmy się nad tym czym jest zdrowie, jak je utrzymać oraz o pułapce dopalaczy.
- "Ars czyli jak dbać o miłość" program pod patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, który stał się inspiracją do rozmów o wartościach i relacjach.
- "Stop agresji szkolnej" to akcja Rzecznika Praw Dziecka, przez którą zachęcaliśmy uczniów do mini treningu rozładowywania złych emocji poprzez zabawę z balonami oraz do poszukiwania konstruktywnych sposobów wyrażania złości.

Jakub Piekarski
Marzena Rafacz

powrót