PROGRAM „SZKOŁA NA AMBASADORA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO”

W związku z aktywną działalnością Szkolnego Klubu Europejskiego nasza szkoła Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach została zaproszona, jako jedyna w województwie zachodniopomorskim, do udziału w Programie Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego  (EPAS-European Parliament Ambassador School).  Jego celem jest:
 

  • pobudzenie świadomości młodzieży na temat Europy i demokracji europejskiej dzięki udostępnieniu jej wiedzy o Unii Europejskiej, w szczególności o Parlamencie Europejskim; 
  • przekazanie uczniom informacji na temat wpływu UE i PE na ich życie codzienne;
  • młodzi ludzie dowiedzą się, jakie możliwości daje im obywatelstwo europejskie, jak mogą działać w zakresie integracji europejskiej i dlaczego głosowanie w wyborach do PE w 2019 roku jest tak istotne. 

Program  składa się z kilku części. Nasza szkoła ma za zadanie:

  • przygotować punkt informacyjny o PE i UE, u nas znajduje się on na 1 piętrze obok naszego patrona
  • aktualizować informacje dotyczące UE, organizować wszelkiego rodzaju konkursy i gry
  • zorganizować w szkole Dzień Europy, odbędzie się on 18 maja, szczegółowy plan podany zostanie bliżej tej daty
  • przeprowadzić w klasach lekcje o tematyce typowo europejskiej

W ramach projektu prowadzimy fanpage na Facebook’u „Biała na Ambasadora Parlamentu Europejskiego”, na którym jesteśmy aktywni i prowadzimy między innymi: Cykliczny konkurs wiedzy o UE I PE.

Trwają również przygotowania do obchodów Dnia Europy, które w naszej szkole z powodu matur odbędą się 18 maja 2017 roku z udziałem uczniów naszej partnerskiej szkoły z Loecknitz.
W programie: polsko-niemiecka gra miejska, prezentacja działalności Szkolnego Klubu Europejskiego, rozdanie nagród laureatom Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej dla uczniów szkół gimnazjalnych Powiatu Polickiego, prezentacja Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, prezentacja działalności Sekretariatu do spraw młodzieży Urzędu Marszałkowskiego i programu Eurodesk.

powrót