Próbna matura z Operonem

W dniach 26-29 listopada 2013 r. uczniowie klas III liceum ogólnokształcącego i IV klas technikum mają możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności uczestnicząc w próbnej maturze przygotowanej przez wydawnictwo „Operon”. W ciągu czterech dni, od wtorku do piątku, pół roku przed „prawdziwym” egzaminem maturalnym, mogą oni sprawdzić swoje kompetencje z j.polskiego, matematyki, j.obcych (j.angielskiego i j.niemieckiego), a także z przedmiotu dodatkowego (fizyki i astronomii, chemii, biologii, geografii, historii i wiedzy o społeczeństwie), zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym.

 

Mamy nadzieję, że uczestnictwo uczniów w próbnej maturze pozwoli im wyciągnąć wnioski na temat posiadanej wiedzy i umiejętności w chwili obecnej, zapoznać się z procedurami obowiązującymi na maturze, a także zminimalizuje poziom stresu, który często towarzyszy temu egzaminowi. Ponadto zmotywuje to przyszłych maturzystów do jeszcze większego wysiłku, cięższej pracy, tak aby wyniki matury w maju przyszłego roku okazały się bardzo wysokie, a wybór dalszej drogi kształcenia, uczelni lub szkoły wyższej, w pełni satysfakcjonujący.

powrót