Problemy efektu cieplarnianego

4 – go listopada 2016 roku uczniowie klasy pierwszej technikum o profilu technik technologii chemicznej po raz kolejny wzięli udział w wykładzie organizowanym przez Instytut Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Do czego może doprowadzić rosnący poziom dwutlenku węgla? Jakie nowe technologie wdraża się w celu ograniczenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery? Jaka jest różnica między procesem absorpcji, a adsorpcji? Jakie adsorbenty stosowane są do wychwytywania dwutlenku węgla oraz jakie właściwości powinien posiadać dobry adsorbent? Na te i inne pytania odpowiedział mgr Jarosław Serafin.

Ponadto uczniowie 1TTC wzięli udział w ćwiczeniach laboratoryjnych w trakcie, których poznali budowę i zasadę działania aparatury do pomiaru adsorpcji CO2przez otrzymywane w Instytucie materiały węglowe.

Dziękuję wszystkim uczestnikom i serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie.

Na nudną naukę, nie mamy większego wpływu - na nudne lekcje możemy coś poradzić”.

dr inż. Sylwia Małgorzata Balcer

Serdeczne podziękowania dla:

dr hab. inż. Beaty Michalkiewicz, prof. ZUT

powrót