Praktyka czyni mistrza….gastronomii

21 października gastronomicy z klas 3 i 4 uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w Zespole Szkół nr 8 w Szczecinie przez nauczyciela obsługi konsumenta Pana Jakuba Pleskacza. Ćwiczenia  obejmowały kryzowanie stołów, nakrycia do śniadań i przystawek specjalnych.

Stół gustownie i fantazyjnie udekorowany ma decydujący wpływ na samopoczucie gości. Nasi uczniowie technikum podczas zajęć praktycznych wykonywali czynności związane z fachową i kompleksową obsługą wszelkiego rodzaju przyjęć okolicznościowych.

Ciekawie zorganizowane zajęcia - mówi Krystian – takich pracowni  nie mamy w szkole.

Mili prowadzący, fajne zajęcia - Iwetta też jest zadowolona.

Uważam, że ciekawa wycieczka, dużo się nauczyłam, poznałam nie znane mi narzędzia pracy i lokale gastronomiczne. Bardzo miła atmosfera. Powinno być więcej takich wyjść edukacyjno-poznawczych - to opinia Natalii.

Mieliśmy okazje zapoznać się z częścią gastronomiczną hotelu Novotel, ale wrażenie zrobiła restauracja Stary Szczecin w hotelu Victoria. Właśnie trwały przygotowania do uroczystego obiadu. Dbałość o szczegóły, dobór zastawy, szkła, sztućców i elementów dekoracyjnych to wyzwanie dla organizatora. Aranżacja i harmonia stołu nierzadko decyduje o powodzeniu przyjęcia.

Beata Andruch
Joanna Draczyńska
 

powrót