Powiatowy etap konkursu recytatorskiego

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w powiatowych eliminacjach Małego Konkursu Recytatorskiego - gimnazjaliści oraz Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego - uczniowie klas ponadgimnazjalnych. Konkurs odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach w dniu 5 marca 2013 r., a naszą szkołę reprezentowali laureaci wewnątrzszkolnego etapu konkursu.

Podczas konkursu wysłuchaliśmy prezentacji zarówno naszych uczniów, jak również wykonawców z innych szkół Gminy Police, co było ciekawym przeżyciem dla wszystkich uczestników. Ponadto mieliśmy okazję uczyć się od szczecińskich aktorów i instruktorów, którzy przekazali nam cenne wskazówki dotyczące recytacji. Podczas występów towarzyszyło nam wiele emocji, ale były one w pełni pozytywne.

Zwyciężczynią etapu powiatowego Małego Konkursu Recytatorskiego została uczennica klasy 1 GB Alicja Bany, która zakwalifikowała się do eliminacji wojewódzkich. Natomiast w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim laureatkami zostały 2 uczennice klasy 3 LB, Paulina Telepko i Ewelina Szalińska, jednocześnie kwalifikując się do etapu wojewódzkiego w kategorii Turniej Recytatorski.

Wszystkim uczestnikom konkursu składamy gratulacje i podziękowania za reprezentowanie naszej szkoły w przeglądzie rejonowym, natomiast laureatom życzymy powodzenia w eliminacjach konkursu wojewódzkiego.

Grażyna Niedziałkowksa-Kocięba

powrót