Potrafię pomóc sobie i swoim bliskim

„Pomimo, iż każdy ma swój własny świat, to jednak jest on częścią świata wspólnego wszystkim ludziom”.

A.Kępiński

2 czerwca 2014r. w naszej szkole zakończył się projekt socjalny realizowany wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Policach pod nazwą: „Potrafię pomóc sobie i swoim bliskim”. Młodzież miała okazję podczas warsztatów poszerzyć  swoją wiedzę na temat zdrowia psychicznego, komunikacji interpersonalnej, aktywnego słuchania a także stereotypów.

Warsztaty prowadził pan Jerzy Wojtowicz, który na co dzień wspiera osoby z zaburzeniami psychicznymi.

Podczas ostatniego spotkania młodzież miała okazję do dyskusji i podsumowania projektu. Każda z osób otrzymała dyplom potwierdzający udział w zajęciach edukacyjnych.

 

Monika Andrzejewska

pedagog szkolny

powrót