Polsko – niemiecki halowy turniej piłki nożnej

W dniu 19 grudnia 2017r. uczniowie Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach uczestniczyli w Polsko Niemieckim Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa UKS ,,ACTIV’’ w Policach. Turniej został zorganizowany w hali sportowej przy Gimnazjum nr 1 w Policach, a organizatorem było Gimnazjum nr 1 w Policach  oraz stowarzyszenie UKS ,,ACTIV’’  w Policach. Głównym celem imprezy była transgraniczna integracja młodzieży poprzez wspólną rywalizację sportową oraz popularyzacja piłki nożnej wśród młodzieży szkolnej. Turniej rozgrywany był w kategorii chłopców i dziewcząt. W zawodach uczestniczyło 11 zespołów. Tak jak w poprzednich latach, tak i teraz poziom gry wszystkich drużyn uczestniczących w turnieju był bardzo wysoki i przebiegał w miłej atmosferze.

W kategorii chłopców zwyciężyła drużyna z Gimnazjum w Kołobrzegu, która w finale pokonała MOW w Trzebieży, zaś trzecie miejsce zajęła drużyna z niemiecka Europachule Pasewalk, którzy pokonała naszą drużynę w rzutach karnych. Nasi chłopcy spisali się bardzo dobrze, ostatecznie załamując IV miejsce. W kategorii dziewcząt turniej odbywał się po między 3 drużynami systemem ,,każdy z każdym’’. Zwyciężyły dziewczęta z Europachule Pasewalk, drugie miejsce zajęła drużyna z SP 8 w Policach, zaś trzecie zajęły nasze dzielne dziewczęta z Białej.