POLSKO – NIEMIECKI DZIEŃ SPORTU

POLSKO – NIEMIECKI DZIEŃ SPORTU

02.12.2016r.

W dniu 02. 12.2016r. miało miejsce kolejne spotkanie polsko - niemieckiej młodzieży uczęszczającej do naszego gimnazjum i EDPG Löcknitz. Integracja, dobra zabawa oraz przyjemna atmosfera to pojęcia, które adekwatnie podsumowują nasze wspólne przedsięwzięcie.

W dniu 02. 12.2016r.  uczniowie klas drugich gimnazjum z Polic oraz klas ósmych z  EDPG Löcknitz mogli integrować się ze sobą na zajęciach sportowych, zorganizowanych przez nauczyciela W-Fu Pana Janisa Wakatinakis, a  przeprowadzonych przez nauczycieli W-Fu Panią Jolantę Ławicką oraz Pana Mariusza Małkewicza, na zajęciach kulinarnych przeprowadzonych przez Panie: Kalinę Adamowicz i Martę Kowalik oraz na zajęciach artystyczno – plastycznych przeprowadzonych przez Panie Karolinę Bańkę – Pociechę, Jolantę Ziółkowską oraz Jolantę Droździńską. Na zajęciach kulinarnych uczniowie zaprzyjaźnionych szkół wspólnie wypiekali i dekorowali pierniki. Zajęcia plastyczno -artystyczne polegały na przygotowaniu bilingualnego listu do Św. Mikołaja.

Tego rodzaju projekty wpływają na podnoszenie jakości relacji polsko – niemieckich oraz umożliwiają poszerzenie encyklopedycznie zdobytej wiedzy na temat Niemiec ich kultury, czy obyczajowości. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na fakt, że tego rodzaju  spotkania dają możliwość lepszego poznania rówieśników i ich codziennego życia. Takie przeżycia powodują często zawieranie znajomości po wspólnym projekcie np.  poprzez odwiedziny, czy wymianę korespondencji drogą mailową, a przecież to jest główne założenie polsko – niemieckich spotkań. Zatem skromnie można stwierdzić, że kolejny projekt zakończył się sukcesem.

Serdecznie podziękowania za możliwość przeprowadzenia wspólnego spotkania kierujemy Polsko -Niemieckiej Fundacji Młodzieży, która od lat wspiera nas finansowo w realizacji polsko - niemieckich projektów, jak i Pani Dyrektor Agacie Jarymowicz, która zawsze dba o to, aby nasze spotkania kończyły się sukcesem.

Dziękujemy klasom drugim gimnazjum za udział w projekcie.

Karolina Bańka - Pociecha

powrót