POLSKO – NIEMIECKA KONFERENCJA "PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA NA NIEMIECKIM RYNKU PRACY"

20 listopada 20014 r. kl. II THŻ pod opieką Pani Joanny Draczyńskiej i Pani Beaty Andruch brała udział w Polsko-Niemieckiej konferencji "Perspektywy zatrudnienia na niemieckim rynku pracy" zorganizowanej przez Powiatowy Urząd Pracy w Policach. Spotkanie miało na celu pokazanie przyszłym absolwentom możliwości zatrudnienia w Niemczech. Uczniowie zdobyli informacje na temat niemieckiego rynku pracy, niezbędnych warunkach i formalnościach jakie trzeba spełnić, aby zdobyć pracę u niemieckiego pracodawcy lub samemu założyć firmę. Młodzież dowiedziała się jak kształtowała się migracja zarobkowa Polaków i Niemców na przestrzeni 200 lat, na czym polega system dualny w Niemczech a także jak wyglądają dokumenty aplikacyjne u naszych sąsiadów. Przedstawiciele Niemieckich pracodawców przedstawili jak kształtuje się współpraca z polskimi pracownikami oraz jakich fachowców potrzebują. Na konferencji można było również uzyskać informacje na temat międzynarodowego pośrednictwa pracy EURES.

 

Joanna Draczyńska

powrót