Polsko-niemiecki Projekt Wielkanocny w Policach

W ramach rewizyty, w dniu 17.03.2016 r., klasy 1GA i 1GB gościły w Policach ok. 60 uczniów klas 7a, 7b i 7c z EDPG w Löcknitz wraz z wychowawcami.

Celem spotkania było umożliwienie uczniom wzajemnego poznania się i przełamywania barier językowych, gdyż w kolejnych latach, po klasie pierwszej i po klasie drugiej gimnazjum ok. 20 polskich uczniów zostanie oddelegowanych po dobrze zdanym egzaminie z języka niemieckiego do szkoły w Löcknitz. Tam będą kontynuować swoją edukację aż do matury.

Na początku odbyły się sportowe zajęcia integracyjne na hali, które poprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego. Do wyboru były: koszykówka, siatkówka i piłka nożna. Rozgrywki przebiegały bardzo sprawnie a uczniowie grali z dużym zaangażowaniem.

Następnie wszyscy udali się na wspólne śniadanie na stołówkę szkolną, przygotowane w formie szwedzkiego stołu m.in. z tradycyjnym na Święta Wielkanocne pysznym żurkiem, białą kiełbasą i jajkami w sosie chrzanowym.

Po śniadaniu uczniowie podzieleni na grupy polsko-niemieckie rozeszli się do wyznaczonych sal na zajęcia w grupach. Mieli do wyboru naukę układu tanecznego przygotowanego przez uczniów klas 1GA i 1GB, wspólne śpiewanie, wykonanie plakatów, wykonanie pisanek techniką quillingu i gry językowe.

Na zakończenie polsko-niemieckiego Dnia Projektów odbyła się w sali gimnastycznej prezentacja pracy w grupach.

Szczególnie duże emocje wzbudziły grupy polsko-niemieckie, które zaprezentowały przygotowane przez siebie układy taneczne. Ich występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Na tym zakończyła się wizyta uczniów niemieckich z Löcknitz w naszej szkole. Po pożegnaniu i wręczeniu drobnych upominków nasi goście udali się w drogę powrotną do domu.

Grażyna Paluch

Nauczyciel języka niemieckiego

powrót