Policki Tydzień Kariery

W dniach 7-10 listopada w Zespole Szkół  obchodzimy Policki Tydzień Kariery.

W poniedziałek , 7 listopada młodzież z klasy 3 lc i 4 Thż  wraz z opiekunami udała się do Urzędu Pracy w Policach. Uczniowie zostali zaproszeni do udziału  w warsztatach pn. „Elastyczne formy zatrudniania”, przygotowanych przez doradców zawodowych zatrudnionych w urzędzie . Uczniowie zostali zapoznani z zawodami przyszłości, uczyli się jak właściwie napisać życiorys zawodowy, usłyszeli czym zajmuje się doradca zawodowy i komu pomaga.

8 listopada na hali widowiskowo-sportowej w Zespole Szkół odbyły się targi edukacyjne.

Impreza  powoli staje się tradycją naszej szkoły. Od sześciu lat zawsze jesienią wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy organizujemy targi  o charakterze edukacyjnym. Na uwagę zasługuje fakt, ze w jednym miejscu spotykają się zarówno uczniowie, maturzyści jak i przedstawiciele instytucji rynku pracy oraz uczelni wyższych. Zaproszenie przyjęły zarówno uczelnie publiczne jak i niepubliczne, instytucje oraz lokalni przedsiębiorcy. Wśród zaproszonych gości byli min:  Akademicki Szczecin, Powiatowy  Urząd Pracy w Policach, Mobilne Centrum Kariery, Ochotniczy Hufiec Pracy, Szkoła „Zak”, Szkoła Cosinus, Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo , Wyższa Szkoła Humanistyczna TWP, Hotel Dobosz ,  Akademickie Biuro Karier US oraz niemiecka agencja zatrudnienia. Uczniowie  którzy jeszcze nie wiedzą jaki kierunek studiów wybrać mieli okazję do zadawania pytań. Mogli zapoznać się z aktualnie obowiązującymi wymaganiami rekrutacyjnymi. Przede wszystkim jednak był to czas i miejsce do refleksji na temat własnej  dalszej przyszłości zawodowej.

9 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbyły się kolejny już raz konkurs „ Talenty 2016”. Inicjatywa ma za zadanie promować pasje i zainteresowania gimnazjalistów. Miło nam poinformować ,że nasi uczniowie zostali wyróżnieni również w tym roku.

„Zawód –chemik?- czy to dla mnie?”

Pod takim hasłem uczniowie klas II liceum z grupy chemii rozszerzonej wraz z opiekunami udali się z wizytą do Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. W  kolejnym  dniu w  trakcie obchodów Polickiego Tygodnia Kariery młodzież zwiedzała wydział chemiczny, labolatoruim technologiczne w Instytucie Technologii Chemicznej Nieorganicznej i inżynierii środowiskowej w Szczecinie. Wizyta zaczęła się od obejrzenia interesującego sprzętu na jakim ćwiczą studenci- mikroskopu elektronowego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że mikroskop liczy 2 metry wysokości i 6 metrów długości…..Następnie dzięki uprzejmości pracowników wydziału młodzież została oprowadzona po  salach i pracowniach. Taka wycieczka to przede wszystkim okazja do zapoznania się z zawodami takimi jak laborant chemiczny, analityk, chemik i odpowiedzenia sobie na pytanie chemik? Tak to zawód dla mnie.

„Zawód” – manicurzystka – czy to ja?

Uczniowie z klasy III gimnazjum odwiedzili salon „Prestige” przy ul. Bankowej w Policach. Poznali warsztat pracy osoby, która profesjonalnie zajmuje się pielęgnacją dłoni. Zapoznali się ze specyfiką pracy, z zasadami higieny pracy a także mogli sami sprawdzić czy w przyszłości chcieliby pracować w zawodzie związanym z usługami pielęgnacyjnymi.

„Zawód- informatyk? – czy ja mógłbym? 

W tym samym dniu uczniowie klas III  gimnazjum (3 ga, 3 gb)  mieli okazję poznać tajniki  zawodu jakim jest informatyk. W Starostwie Powiatowym przy ul. Tanowskiej pracownicy urzędu którzy  na co dzień dbają o sieć komputerową oraz o sprzęt komputerowy opowiedzieli uczniom na czym polega praca  informatyka . Uczniowie zobaczyli pokój informatyków ,serwerownie i  sala sesyjną.  Przez moment nawet poczuli się jak radni, mogli podejmować decyzje, a swój głos oddać  poprzez  elektroniczne głosowanie.

Policki Tydzień Kariery  dobiegł końca, ale kolejny już w następnym roku!

Jakub Piekarski

Anna Golla

Joanna Draczyńska

Marzena Rafach

Monika ANdrzejewska

powrót