Policki Tydzień Kariery

„Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje” takie hasło towarzyszyło tegorocznemu Polickiemu Tygodniowi Kariery.

16 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbył się konkurs „ Talenty 2017”. Inicjatywa ma za zadanie promować pasje i zainteresowania gimnazjalistów.  W tegorocznym konkursie udział wzięła uczennica z kl. 2ga Oliwia Janulewicz prezentując swoją artystyczną pasję – śpiew. Za swój występ otrzymała wyróżnienie w kategorii indywidualnej. Serdecznie gratulujemy. Na scenie wystąpili również uczniowie z DPG Lӧcknitz - Johann Post, który zagrał na instrumencie klawiszowym oraz Lukas Kretschmer – gra na flecie. Chłopcy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności muzycznych. Jesteśmy dumni, ze tak utalentowana młodzież reprezentuje naszą szkołę. Wszystkim młodym uczestnikom życzymy sukcesów na drodze rozwoju zainteresowań i pasji.

17 października  na hali widowiskowo-sportowej w Zespole Szkół odbyły się targi edukacyjne. Impreza  powoli staje się tradycją naszej szkoły, gdyż już po raz 7 zorganizowaliśmy ją wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy i Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Policach. Spotkanie miało charakter edukacyjny. Staramy się aby w jednym miejscu spotykały  się zarówno uczniowie, maturzyści jak i przedstawiciele instytucji rynku pracy oraz uczelni wyższych. Zaproszenie przyjęły zarówno uczelnie publiczne jak i niepubliczne oraz instytucje, które na co dzień wspierają pracę szkoły. Wśród zaproszonych gości byli min:  Akademicki Szczecin, Powiatowy  Urząd Pracy w Policach, Mobilne Centrum Kariery, Ochotniczy Hufiec Pracy, Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo, Wyższa Szkoła Humanistyczna TWP, Wyższa Szkoła Bankowa,  Zachodniopomorskie Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz niemiecka agencja zatrudnienia. Maturzyści mogli zapoznać się z aktualnie obowiązującymi wymaganiami rekrutacyjnymi. Przede wszystkim jednak był to czas i miejsce do refleksji na temat własnej  dalszej przyszłości zawodowej.

Policki Tydzień Kariery to także czas kiedy polickie środowisko doradców zawodowych, pedagogów, pracowników instytucji rynku pracy wspólnie działają na rzecz kariery zawodowej. Podczas Tygodnia Kariery odwiedziła nas młodzież z Gimnazjum nr 3 oraz Jasienicy – uczniowie wraz z opiekunami zwiedzali szkołę, brali udział w warsztatach zawodoznawczych, zapoznawali się z ofertą giełdy edukacyjnej mając szansę już na tym etapie szkoły rozeznać się w możliwościach i kierunkach, jakie oferują szkoły wyższe w Szczecinie.

 

Monika Andrzejewska

Marzena Rafacz


powrót