Pokazy w klasie wojskowej

W dniu 08.11.2016 roku nasza szkoła prezentowała swoją działalność , w tym również i nasza klasa wojskowa. Odwiedzali nas głównie uczniowie klas gimnazjalnych powiatu polickiego. Wielką niespodzianką było to, że w murach naszej szkoły, a konkretnie w świetlicy internatu szkolnego zagościły przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 5 w Policach. Staraliśmy się wszystkim gościom przekazać niezbędne informacje, dotyczące zasad funkcjonowania i przebiegu szkolenia w klasach o profilu wojskowym. Oprócz tego klasa 2 LD LO przygotowała dla odwiedzających szereg bardzo ciekawych i widowiskowych pokazów. Wśród nich był pokaz grupy uderzeniowej, która obezwładniła niebezpiecznego napastnika po jego nagłym wtargnięciu na teren szkoły. Oprócz tego pokazaliśmy krótki układ walki karabinkiem oraz elementy walki wręcz.

Niesamowitą frajdę klasie 2 LDLO sprawiła grupa przedszkolaków, która entuzjastycznie reagowała na widok sprzętu wojskowego oraz możliwość przebrania się za żołnierza. Oczywiście nie tylko przedszkolaki były zainteresowane naszą klasą. Gimnazjaliści zadawali wiele konkretnych pytań, co świadczyć może o tym, że myślą o wyborze naszego profilu. Na zakończenie każdego pokazu zapraszaliśmy wszystkich odwiedzających nas na dzień otwarty szkoły.

Janusz Ługiewicz

powrót