Pitaja, carambola, maracuja, liczi, phisalis

i inne egzotyczne owoce jak: ananas, kumquat, maraski, kiwi, cytryny, limonki, pomarańcze, grapefruity, winogrona, truskawki, melon, arbuz, granat i zioła takie jak bazylia , mięta i rozmaryn zostały wykorzystane przez  uczniowie  na kursie barmańskim. To już  kolejnie spotkanie  prowadzone przez Panią Joannę Draczyńska i Panią Beatę Andruch w ramach projektu „W „białej” zdobędziesz niezawodny zawód- uczniowie i nauczyciele ZS I. Łukasiewicza w Policach podnoszą umiejętności zawodowe”  . Kursanci poznali zaawansowane techniki dekorowania drinków. Na bazie świeżych owoców przyrządzali  przy użyciu muddlera napoje, które nie tylko były zdrowe, ale także pięknie wyglądały. Niektóre dekoracje to istne dzieła sztuki.

Beata Andruch

Joanna Draczyńska

powrót