Pisać każdy może... czy aby na pewno?

Jak trudny, a zarazem ciekawy jest zawód dziennikarza mogli przekonać się uczniowie klas: 1 LE, 1 LC, 1 LS, 2 LC, 2LS oraz 1 THŻ, którzy uczestniczyli w dwugodzinnych warsztatach dziennikarskich, które w ostanie dwa poniedziałki (tj. 24.03.2014 i 31.03.2014) poprowadził Andrzej Wiśniewski, ceniony publicysta z 20 letnim doświadczeniem w tej branży. Już od ponad 10 lat współpracuje on ze szczecińskim szkołami, gdzie prowadzi zajęcia nie tylko z dziennikarstwa, ale też i z zakresu organizacji reklamy, grafiki komputerowej, fotografii i public relations, ponadto uczestniczy w działaniach TVP Szczecin, a także Obserwatora Szczecińskiego oraz  wykłada na Wyższej Szkole Humanistycznej TWP.

W ramach zajęć uczniowie uzyskali odpowiedzi na pytania: w jaki sposób dziennikarze zabierają informacje do artykułów? Co powinna zawierać notatka prasowa? I jak pisać, aby inni czytali? W dalszej części warsztatów młodzież wcieliła się w role dziennikarzy, musieli zaprezentować swoje umiejętności w tworzeniu notatki prasowej, newsa, a także analizowali zapisy w gazetach. Uczniowie spędzili czas w atmosferze dobrej zabawy i swobodnej pracy twórczej, co może zachęci „młodych redaktorów” do kontynuowania swojej pasji w przyszłości.

Kolejne warsztaty z Andrzejem Wiśniewskim tuż, tuż...

powrót