Pierwsza porażka w sezonie

Culmen Chełmno jest pierwszym zespołem, który pokonał SMS Police na parkietach ligowych. W sobotę wygrał z policzankami 3:2.

Przed sobotnim spotkaniem SMSki nie zaznały jeszcze smaku porażki. Wyższość policzanek musiały uznać UKŻPS Kościan, Orzeł Malbork, Gedania Gdańsk i APS Rumia.

Culmen Chełmno to zespół ambitny, co pokazał już od pierwszych minut spotkania. Podjął walkę z niepokonanymi i już w pierwszej partii prowadził 16:11. Na taki obrót sprawy nie godziły się SMSki. Mozolnie odrabiały straty, aż w końcu wyszły na 1-punktowe prowadzenie (21:20). Nie oddały go już do końca i w pięknym stylu zakończyły pierwszą odsłonę spotkania.

W drugim secie gra się nieco wyrównała. Tak było do stanu 13:13. Później lepsze zawody rozegrały przyjezdne, były bardziej konsekwentne i popełniły mniej błędów. Ostatecznie wygrały 25:18.

W trzeciej partii znów role się odwróciły. Mimo początkowych akcji punkt za punkt, SMSki oddalały się rywala (17:14, 22:19) i wygrały 25:22. W kolejnej partii znów przyjezdne miały więcej do powiedzenia. Mimo, że SMSki prowadziły 8:6 i 17:13, to zawodniczki trenera Karola Rosołowskiego odrobiły straty i prowadziły 23:20. SMSki zdołały zdobyć jeszcze dwa punkty, ale ze zwycięstwa cieszyły się culmenianki.

O tym, że wygrana uskrzydla przekonały się SMSki w tie'breaku. Przyjezdne prowadziły już 8:0. Policzanki nie mogły przebić się przez blok rywala i miały problemy w przyjęciu. Przegrana 4:15 oznaczała, że pierwsza porażka w sezonie stała się faktem, a Culmen Chełmno pokonał niepokonany zespół.

SMSPolice - Culmen Chełmno 2:3 (25:22, 18:25, 25:22, 22:25, 4:15)

SMS Police: Wróblewska, Maksym, Wachel, Tomaszewska, Kobus, Bimkiewicz, Bohdanowicz (l) oraz Mendowska, Malon, Kondla, Paluszkiewicz, Lemańska, Markiewicz, Drosdowska

powrót