Peregrynacja Symboli Światowych Dni Młodzieży w Policach

16 i 17 lutego br. do Polic zawitały symbole Światowych Dni Młodzieży - Krzyż Jubileuszowego Roku Odkupienia oraz ikona Matki Bożej Wybawicielki Ludu Rzymskiego, przed laty podarowane młodzieży przez św. Jana Pawła II.

Uroczystości rozpoczęły się Apelem Jasnogórskim w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Starych Policach. Spod polickiego kościoła mariackiego wyruszyła Droga Krzyżowa ulicami miasta. Zakończyła się w kościele św. Kazimierza. O godz. 23:00 została odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego. Po zakończonej Mszy św. rozpoczęło się całonocne czuwanie modlitewne, w którym udział wzięły różne wspólnoty działające w parafii. Następnego dnia o g. 10:30 biskup pomocniczy Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej - bp Henryk Wejman - odprawił Mszę św., w której uczestniczyła także młodzież naszej Szkoły wraz z katechetami (m.in. z kl. 1 GA, 1 LA, 1 LC). Po Mszy świętej pożegnaliśmy symbole Światowych Dni Młodzieży. Następnie symbole powędrowały w kierunku Gryfina.

Tekst i zdjęcia za:

swiadomi-chrystusa/aktualnosci/110-police/801-symbole-sdm-w-policach-fotorelacja-film-audio.html

więcej:

http://katecheza1.pl.tl/Symbole-%26%23346%3BDM-w-Policach.htm

 

Jolanta Drożdzińska

powrót